Pin-up, czyli ponadczasowy styl dla kobiet?>

Wiele kobiet zastanawia się, czy w dzisiejszych czasach nadal można i powinno się wyglądać delikatnie i kobieco. Na ulicach częściej widuje się kobiety w spodniach, niż w sukienkach. Ponadto modne są ubrania unisex, szerokie podkoszulki i bluzy.

Dla tych pań, dla których podkreślanie kobiecego stylu jest ważne, nieodłącznym elementem garderoby powinna być sukienka pin-up z E-lady. Ten styl, wywodzący się z połowy ubiegłego wieku jest ponadczasowy i uniwersalny. Sukienki na wzór tych, jakie nosiły kobiety w tamtych latach są bardzo kobiece, zwiewne i często również eleganckie. Charakterystyczne dla nich elementy to rozkloszowanie od pasa w dół i kolorowe wzory. Bywają też sukienki w stylu pin-up jednolicie barwne, ale częściej spotyka się na nich różne motywy, np. paski, groszki czy też motyw owocowy - tu nierzadko pojawiają się wisienki. Czasem taki element, jak np. duża kokarda czy rzucający się w oczy pasek dodaje sukience wyjątkowego uroku. Jest to idealny strój na letni czas i na spacery po upalnym mieście. Sprawdzi się również na plaży, pikniku czy na randce w ciepły i pogodny wieczór. Partner na pewno doceni taki wybór. W końcu nazwa nurtu - pin-up - wywodzi się z czasów, gdy panowie wieszali na ścianach fotografie tak ubranych kobiet. Kobiecość i delikatność wciąż ma dla mężczyzn znaczenie.

Styl pin-up jest z jednym z trendów w modzie, które nieprędko przeminą. Również dziś gwiazdy mediów często wzorują się na nim, nosząc barwne sukienki i bandany. Moda sprzed ponad pół wieku wciąż wraca do łask.


Tags: