Modna opaska pin up?>

Na fali coraz większego zainteresowania stylem minionych epok - co widoczne jest nie tylko ubiorze, coraz częściej nawiązującym do poprzednich dekad, ale także choćby w projektach nowoczesnych mebli - zaobserwować możemy powrót stylu pin up.

Pin up girl

Ogólnie rzec biorąc pin up jako taki wywodzi się z lat 40. i 50. ubiegłego stulecia - wtedy też przypada rozkwit tego stylu. Same początki związane są zaś z okresem II wojny światowej i drukowanymi na plakatach przeznaczonych głównie dla żołnierzy wizerunkami kobiet. Zaczerpnięte z języka angielskiego określenie oznacza bowiem ni mniej ni więcej jak 'powiesić' bądź 'przypiąć'. Pin up girls charakteryzowały się bardzo kobiecymi, zaokrąglonymi kształtami, częstym elementem ich stroju były natomiast szerokie, rozkloszowane suknie, które nieodzownie kojarzą nam się dziś z modą lat 50. Dopracowane rysunki rozpalały wyobraźnię i na wiele lat stały się wyznacznikiem kobiecego piękna - nic więc dziwnego, że styl ten wraca ostatnimi czasy do łask.

Modna opaska pin up

Istotnym elementem tego stylu są charakterystyczne fryzury, wśród których królują grube loki bądź upinanie w kok. Modnym i docenianym dodatkiem są także popularne opaski pin up, które zdecydowanie ułatwiają osiągnięcie zamierzonego efektu. Reasumując, ponadczasowość stylu pin up to dowód na to, że prawdziwe kobiece piękno jest uniwersalne i niepodatne na jakiekolwiek chwilowe mody.

Tags: