Złoty łańcuszek - prezent na chrzest święty?>

Chrzest  święty to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej wierzącej osoby. Podczas specjalnej uroczystości następuje wymazanie grzechu pierworodnego i kościół katolicki zyskuje nowego członka. Przyjęło się że nie tylko rodzice chrzestni, ale także i pozostali zaproszeni na tę uroczystość goście przynoszą drobne prezenty dla dziecka. Jakie są najnowsze trendy, jeżeli chodzi o prezent na chrzest święty?

Co podarować dziecku z okazji chrztu świętego?

Pomysłów na prezent może być bardzo dużo. To, czym obdaruje się maleństwo uzależnione jest też trochę od tego, kto będzie prezent wręczał. Tradycja zobowiązuje rodziców chrzestnych do przekazania bardziej wartościowego prezentu niż na przykład babcie czy dziadków. Coraz częściej można spotkać się z sytuacją, że zamiast prezentu dziecku daje się kopertę z pieniędzmi - nie jest to najlepsza praktyka, ponieważ pieniądze zostaną wydane, a dziecko nie będzie miało żadnej pamiątki chrztu świętego.

Pomysły na ciekawe pamiątki

Pamiątka chrztu świętego nie musi być wcale jakimś ogromnym podarkiem. Bardzo popularne są chociażby złote łańcuszki z wizerunkiem Matki Bożej trzymającej w rękach Dzieciątko. Należy pamiętać tylko o tym, że z okazji chrztu nie daje się dzieciom krzyżyków, gdyż jak mówi staropolski zabobon mogło by to zwiastować ciężkie życie dla malucha. Popularne są także niewielkie posrebrzane stojące wizerunki Matki Bożej z wygrawerowaną pamiątką chrztu.

Tags: