Pierścionek z czarnym diamentem — niezwykły podarek dla niezwykłej kobiety?>

Jeśli darzymy kogoś miłością, zwykle chcielibyśmy podarować tej jedynej i wyjątkowej osobie gwiazdkę z nieba. Okazuje się, że jest to prawie możliwe. Wprawdzie czarny diament nie migocze na nocnym firmamencie, lecz jego skład dowodzi pozaziemskiemu pochodzeniu. 


Czarny diament — co to jest? 


Klejnot ten jest jednym z najstarszych, jakie wydała matka Ziemia. Szacuje się, że był obecny na naszej planecie już cztery miliardy lat temu. Podobno spadł na jej powierzchnię wraz z deszczem meteorów, w czasie, gdy wyginęły dinozaury. Skład chemiczny diamentu dowodzi, że jest on bardzo podobny do pyłu kosmicznego.

Sam fakt pochodzenia tego klejnotu zapiera dech w piersiach i powoduje, że posiadanie go wydaje się czymś niezwykłym i ekscytującym. 


Cechy charakterystyczne czarnego diamentu

Karbonado (inna nazwa czarnego diamentu), choć równie piękny, co białe i kolorowe odmiany diamentów, posiada kilka cech, które go wyróżniają.

Przede wszystkim diament ten nie rozprasza światła, lecz je pochłania. Z tego powodu jego powierzchnia subtelnie lśni, ale nie błyszczy. Nadaje mu to niezwykle eleganckiego charakteru. 

Jest to kryształ o polikrystalicznej strukturze. Oznacza to, że wygląda, jak gdyby był sklejony z niezliczonej ilości maleńkich kryształów. 

Diament ten jest niezwykle twardy i trudny do szlifowania. 


Pierścionek z czarnym diamentem — podarek jak gwiazdka z nieba


W jednej ze scen filmu „Seks w wielkim mieście” Mr Big oświadcza się Carrie Bradshaw, ofiarowując jej właśnie pierścionek z czarnym diamentem. 

Podarek taki jest niezwykle wymowny, podkreśla bowiem wyjątkowość obdarowanej osoby.

Także we wspomnianej scenie bohater mówi, że wybrał ten oryginalny klejnot, ponieważ jest inny, niż wszystkie, podobnie jak jego ukochana.

Stanowi to idealne podsumowanie, gdyż pierścionek z czarnym diamentem to biżuteria o niezwykłym charakterze

Klejnot otoczony szlachetnym metalem stanowi oryginalny i nietuzinkowy podarek. Oczko w kolorze pięknej głębokiej czerni, choć nie olśniewa blaskiem, to jednak robi niesamowite wrażenie.
Tags: