Jak czyścić złotą biżuterię??>

Każda posiadająca złote kolczyki z cyrkoniami kobieta z obawą patrzy na to, w jaki sposób pokrywają się one nieprzyjemnym nalotem. Niestety złote kolczyki mają to do siebie, że jest to proces, którego nie da się uniknąć. Jedyne co można w takim wypadku zrobić to poddawać je odpowiedniemu czyszczeniu. Jak jednak powinno się czyścić złote kolczyki wiszące, tak aby ich nie uszkodzić?

Dlaczego złoto się brudzi?

Zanim przejdzie się do tego, jak czyścić wiszące złote koczyki https://ergold.pl/108-zlote-kolczyki, najpierw trzeba zdać sobie sprawę z tego, dlaczego w ogóle się one brudzą? Nie ma znaczenia tak naprawdę czy posiada się złoty kolczyk z cyrkonią, czy też z diamentem. Każdy z nich po pewnym czasie pokryje się najpierw bladym, a później nawet zielonym lub czarnym nalotem. Jest to naturalny proces utleniania się złota, który jest powodowany przez obecny w powietrzu dwutlenek węgla.

W jaki sposób wyczyścić złoto?

Każda posiadająca takie kolczyki kobieta obawia się tego, że zbyt duże ich zanieczyszczenie może spowodować całkowite zniszczenie złota. Nie jest to na szczęście możliwe, lecz mimo wszystko warto zadbać o to, aby były one stale piękne i atrakcyjne wizualnie. Osiągnąć to można poprzez stosowanie produktu dostępnego w każdym domu, czyli pasty do zębów. Pasta, a właściwie znajdujący się w niej fluor, ma tę właściwość, że usuwa ze złota, lecz również ze srebra, nagromadzony na powierzchni nalot. Wystarczy kilka razy przetrzeć je szmatką, aby wydobyć piękny, całkowicie czysty kolor z kolczyków, ale też i pierścionków czy też bransoletek.
Tags: